Зміна клімату призведе до водної кризи у світі, - ООН

Фото з відкритих джерел

Вже 25% всіх міст світу відчувають регулярну нестачу питної води

В результаті змін клімату світ чекає глобальна водна криза. Про це йдеться в доповіді Всесвітньої метеорологічної організації ООН, у вівторок, 5 жовтня, пише Associated Press, передає "Кореспондент.нет".

У документі зазначено, що починаючи з 2000 року кількість стихійних лих, пов'язаних з повенями, у всьому світі зросла на 134% в порівнянні з попередніми двома десятиліттями. Зазначається, що більшість смертей і економічних втрат, пов'язаних з повенями, припали на Азію.

Крім того, частота стихійних лих, пов'язаних з посухою, за той же період виросла на 29%. Найбільший економічний збиток від посухи було завдано в Північній Америці, Азії та Карибському басейні. Сплеск смертей викликаних посухою зафіксований в Африці.

При цьому, як зазначили експерти, вже 25% всіх міст світу відчувають регулярну нестачу питної води.

"За останні два десятиліття сукупні запаси поверхневих і ґрунтових вод на планеті, а також води, що міститься в ґрунті, снігу і в льодах, скорочувалися на 1 сантиметр на рік", - говориться в доповіді.

В ООН прогнозують, що подальше зростання населення на планеті посилить навантаження на водопостачання, особливо "в країнах Африки на південь від Сахари".

"Кількість людей з обмеженим доступом до води до 2050 року виросте до  понад 5 мільярдів осіб", - стверджують вчені.

В якості рекомендацій, фахівці закликали вдосконалити системи попередження для зон, схильних до повеней і посухи, а також поліпшити координацію роботи країн у протистоянні стихійним лихам.

Новини за темою: Зміна клімату викличе в Європі ще більше літніх посух, - вчені

Нагадаємо, в Організації Об'єднаних Націй раніше попереджали, що через 30 років зміна клімату може призвести до вимирання видів, значного поширення хвороб, нестерпної спеки та підвищення рівня моря.