Новини » Світ Читать эту новость на русском

За останню добу до Литви з Білорусі пробралися понад сотня нелегальних мігрантів

LRT

Від початку року на кордоні з Литвою затримали вже 1232 нелегальних мігрантів

За неділю та ранок понеділка, 5 липня, литовські прикордонники затримали ще 134 мігрантів, що незаконно потрапили в країну через кордон Білорусі. Про це "Європейська правда" з посиланням на литовські джерела.

У Службі охорони державного кордону Литви повідомили, що з цих людей 34 виявили у Варенському, Ігналінському, Вільнюсьому та Швенченському районах, а решту - на території Друскінінкського самоврядування, через яке прибувають більшість нелегальних мігрантів.

Загалом з початку року на кордоні з Литвою затримали вже 1232 нелегальних мігрантів - в 15 разів більше, ніж за увесь 2020 рік, при цьому рекордним став останній тиждень. Лише за останні чотири дні прикордонники Друскінінської застави затримали 416 людей. Рекордними були 150-160 затримань за добу.

Мігрантів розміщують у приміщеннях на території прикордонних громад і тестують на коронавірус. Місцева влада вже просить про допомогу інші регіони, заявивши, що скоро громади не матимуть місць для поселення нових мігрантів у прийнятних умовах. 

Департамент міграції розглядає їхні заявки на отримання притулку. 

"З 1 червня на східному кордоні ЄС з Білоруссю були затримані 1044 нелегальних мігрантів. Ми цінуємо підтримку, яку вже надав ЄС, але потрібно більше термінових дій", - зазначила прем'єрка Інгріда Шимоніте.

Нагадаємо, що європейське агентство Frontex спрямувало місію прикордонників до Литви та Латвії для посилення охорони кордонів країн із Білоруссю.