З 1 січня Португалія починає головувати в Раді ЄС

Фото з відкритих джерел

Португалія буде першою країною, яка головувати після остаточного Brexit

З 1 січня 2021 року Португалія переймає від Німеччини головування в Раді Європейського Союзу терміном на пів року. Про це повідомляє Радіо Свобода

"У той момент, коли пандемія COVID-19 ставить перед ЄС складні виклики, головування Португалії зробить все, щоб ці шість місяців ознаменували собою початок нового циклу в Європі", – йдеться у заяві Португалії.

Канцлер Анґела Меркель, передаючи президентство прем'єр-міністру Португалії Антоніо Коста, уточнила, що півріччя Німеччини було зосереджене на питанні пандемії. Вона висловила переконання, що "разом ми будемо сильнішими за вірус". 

Як зазначається, Португалія під час свого головування планує сприяти інклюзивному відновленню в Європі шляхом кліматичних і цифрових перетворень. 

Новини за темою: Проблема українського безвізу: У МЗС пояснили, що заважає українцям вільно їздити до ЄС

Серед інших головних пріоритетів вказано підтримку європейських цінностей і верховенства права під час боротьби з дискримінацією, сприяння плюралізму в ЗМІ та боротьбу з дезінформацією.

Окрім цього, Португалія стане першою на чолі Ради ЄС, кому доведеться мати справу з остаточним виходом Британії з внутрішнього ринку та митного союзу ЄС з 1 січня.

У зовнішній політиці Португалія хоче зміцнювати відносини з Африкою та Латинською Америкою, а також встановити "оновлений порядок денний" з адміністрацією обраного президента США Джо Байдена.

Новини за темою: Швеція почала своє головування в ОБСЄ

Нагадаємо, у середу, 30 грудня, у Великій Британії Палата громад парламенту схвалила торгову угоду з Європейським Союзом щодо відносин після Brexit. Документ набуває чинності з 1 січня.