Євросоюз переніс запуск COVID-сертифікатів

NationalWorld

Цифрові сертифікати вакцинації запровадять у липні

Єврокомісія вирішила перенести запуск цифрових сертифікатів вакцинації проти COVID-19 на 1 липня 2021 року. Про це повідомила прес-служба відомства.

Зазначається, що після досягнення угоди щодо впровадження сертифікатів необхідне ухвалення відповідної постанови Європарламентом та Радою Європи. Ця постанова має набути чинності 1 липня з шеститижневим періодом для видачі COVID-сертифікатів країнам, які потребуватимуть додаткового часу.

При цьому Єврокомісія продовжить підтримувати держави-членів ЄС у доопрацюванні національних рішень щодо цифрових COVID-сертифікатів. Також ідеться про технічну та фінансову підтримку для впровадження документа.

Нагадаємо, представники Європейського парламенту та головуючої в Раді ЄС Португалії досягли попередньої згоди про заснування сертифіката ЄС із вакцинації від COVID-19. У разі затвердження комітетом, текст поставлять на голосування Європарламенту 7-10 червня.

Новини за темою: МЗС України працює над укладанням двосторонніх угод про визнання COVID-паспортів, - Кулеба

Раніше очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявляла, що COVID-сертифікати в Євросоюзі планують запустити з 1 червня