Євросоюз хоче збільшення автономії у сферах економіки та оборони

Фото з відкритих джерел

Це має допомогти ЄС стати більш ефективним і наполегливим на міжнародній арені

Президент Європейської ради Шарль Мішель виступив за зростання автономії Євросоюзу у сферах економіки та оборони. Про це повідомляє "Європейська правда".

За словами єврочиновника, це має допомогти ЄС стати більш ефективним і наполегливим на міжнародній арені. Таким чином Європейський Союз переслідуватиме власні інтереси, зокрема щодо Китаю, який він вважає одночасно конкурентом, партнером та системним суперником.

"Високий представник Боррель висуне перший проєкт Стратегічного компасу в листопаді 2021 року. Ми повернемося до нього у грудні. Ми схвалимо його в березні на нашій черговій Європейській раді з питань оборони. Тим часом ми будемо просуватися по різних існуючих напрямках у сфері оборони та безпеки", - висловився президент Європейської ради.

При цьому планується провести роботу над новою політичною декларацією з НАТО до саміту Альянсу в червні наступного року. "Ми зменшимо залежності та досягнемо стійкості в таких сферах, як енергетика, цифрові технології, кібербезпека, промислова політика, торгівля та зміцнення єдиного ринку", - сказав Мішель.

Нагадаємо, не так давно міністри оборони країн ЄС під час консультацій, які відбулися в Словенії, обговорили можливість створення власних сил швидкого реагування. Йшлося про незалежні від США і НАТО війська чисельністю не менше 5 тисяч осіб.

Новини за темою: Зеленський та президент Євроради Мішель обговорили загострення на сході України

Згодом генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що єдина армія Європейського Союзу може призвести до розколу в безпеці Європи. Він пояснив, що США, Туреччина й Канада не входять до складу Європейського Союзу, проте є головними гарантами безпеки ЄС.