Європарламент закликає відключити Білорусь від SWIFT і заборонити участь в Олімпіаді

Слово і Діло

Також пропонують застосувати санкції до відповідальних за посадку рейсу Ryanair

Європейський парламент закликає Раду ЄС запровадити нові санкції проти Білорусі. Про це йдеться у відповідному проекті резолюції, повідомляє "Наша Ніва".

Зазначається, що новими обмеженнями пропонують передбачати відключення країни від міжнародної системи платежів SWIFT, а також заборону на участь в Олімпіаді в Токіо.

"Закликаємо Раду ЄС якомога швидше розширити список осіб і організацій, на які поширюються санкції ЄС, включивши туди відповідальних за перехоплення і примусову посадку рейсу Ryanair, а також за затримання Романа Протасевича і Софії Сапеги", - йдеться в проекті резолюції.

Крім того, Європарламент закликає:

  • запровадити санкції проти тележурналіста Марата Маркова, який брав інтерв'ю у затриманого опозиціонера Романа Протасевича;
  • привести у виконання четвертий пакет санкцій проти Білорусі;
  • запровадити секторальні санкції, які стосуються нафтоторгівлі, калійної, сталеливарної та деревообробної промисловості;
  • призупинити членство Білорусі в міжнародних спортивних організаціях й обмежити доступ збірної країни до міжнародних змагань;
  • позбавити білоруське держтелебачення права на трансляцію матчів чемпіонату Європи з футболу і безоплатно передати ці права телеканалу "Белсат".

Новини за темою: США поновили санкції проти дев’яти держпідприємств Білорусі

Нагадаємо, нещодавно глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Рада очільників МЗС Європейського Союзу може схвалити пакет економічних санкцій проти Білорусі 21 червня. Передбачається, що санкції стосуватимуться найважливіших секторів білоруської економіки.