Новини » Світ Читать эту новость на русском

Європарламент заявив про відповідальність РФ за злочини "вагнерівців"

Група Вагнера

Фото з відкритих джерел

У ЄС засудили порушення прав людини бойовиками

Європейський парламент ухвалив резолюцію, якою засуджує порушення прав людини бойовиками "ПВК Вагнера". Про це повідомляє "Європейська правда".

"Євродепутати рішуче засуджують жахливі злочини, вчинені російською воєнізованою організацією "Група Вагнера" та пов’язаними з нею приватними військовими структурами в різних зонах конфлікту"  - заявили в Європарламенті.

Водночас зазначається, що відповідальність за командування бойовиками лежить на Росії. "Російська держава, схоже, несе відповідальність за фінансування, навчання, управління та оперативне командування цими воєнізованими угрупованнями", - стверджують євродепутати.

У зв'язку з цим вони наполягають, що "вагнерівців" та подібні формування слід розглядати як довірені організації російської держави. Також у резолюції вказано, що бойовики присутні в багатьох конфліктах по всьому світу, зокрема в Україні, Сирії, Судані, Мозамбіку, Лівії, Центральноафриканській Республіці та Венесуелі.

Новини за темою: Екс-очільник розвідки Бурба: Наказ перенести спецоперацію із "вагнерівцями" дав президент

Нагадаємо, нещодавно міжнародна група розслідувачів Bellingcat оприлюднила розслідування щодо "зливу" спецоперації із затриманням бойовиків російської "ПВК Вагнера", причетних до військових злочинів. Журналісти стверджують, що президент України Зеленський був цілком сповіщений про операцію.