Новини » Світ Читать эту новость на русском

Єврокомісія привітала ухвалення закону про олігархів

Фото з відкритих джерел

Від України очікують рішучого і юридично обґрунтованого виконання норм закону

Європейська комісія вітає ухвалення Верховною Радою України закону про олігархів у другому читанні. Про це повідомила речниця Єврокомісії Ана Пісонеро, передає "Радіо Свобода".

У Єврокомісії зазначили, що прийняття документа стало для України кроком уперед. Також чиновниця заявила про рішучість президента Володимира Зеленського звернути увагу на "глибоко вкорінений вплив корисливих олігархічних інтересів на політичне та економічне життя України".

"Відзначаємо ухвалення в другому читанні Верховною Радою 23 вересня законопроекту про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів). Це крок уперед", - висловилася Пісонеро.

Водночас вона додала, що в Єврокомісії очікують на рішуче і юридично обґрунтоване виконання норм закону. "Крім реалізації ухваленого закону, необхідні додаткові кроки, зокрема для закриття інституційних прогалин в Україні, задля досягнення бажаного ефекту деолігархізації", - додала єврочиновниця.

Нагадаємо, вчора, 23 вересня, народні депутати України проголосували за законопроект №5599 про олігархів у другому читанні. Документ підтримали 279 нардепів.

Новини за темою: У Раді зареєстрували 11 постанов про скасування закону про олігархів

При цьому законопроект розгляне Венеціанська комісія. Відповідний висновок запросив голова Верховної Ради Дмитро Разумков.