ЄС закликав Ізраїль і Палестину припинити обстріли

Фото з відкритих джерел

В Євросоюзі стурбовані кількістю загиблих і постраждалих серед цивільних

Європейський союз закликає Ізраїль і Палестину негайно припинити насильство й не допустити подальшого розвитку конфлікту. Про це заявив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель, передає AFP.

"Необхідно припинити серйозну ескалацію в Ізраїлі та на окупованій палестинській території, в тому числі серйозний спалах насильства в Газі і навколо нього. Воно сталося після днів напруженості і зіткнень в Єрусалимі, в тому числі на святих місцях, і зростання насильства в містах Ізраїлю і на Західному березі", - висловився Боррель.

За його словми, в Євросоюзі стурбовані кількістю загиблих і постраждалих серед цивільного населення, зокрема дітей. "Безладні запуски ракет ХАМАС і інших угрупувань по ізраїльському цивільному населенню неприпустимі. Визнаючи законну потребу Ізраїлю в захисті свого цивільного населення, ця відповідь має бути співрозмірною і з максимальною стриманістю в застосуванні сили", - йдеться в заяві.

У з'вязку з цим Європейський союз закликає запобігти більш широкому конфлікту, який, насамперед, торкнеться цивільних. "В Єрусалимі необхідно поважати статус-кво святих місць і гарантувати свободу віросповідання", - додав дипломат.

Новини за темою: Ізраїль заявив про ліквідацію командирів кібервійськ ХАМАС

Нагадаємо, міністр оборони Ізраїлю Бені Ганц заявив, що армія країни продовжуватиме нанесення ударів по сектору Гази до досягнення повної "тиші". При цьому дати завершення атак немає.