ЄС відмовився від закупівлі 100 млн доз вакцини Johnson & Johnson, - ЗМІ

Фото з відкритих джерел

Причинами називають достатню кількість препаратів та зрив поставок

Європейський Союз відмовився від закупівлі 100 млн доз вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19 виробництва компанії Johnson & Johnson. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела.

Зазначається, що ЄС не підтвердив замовлення на 100 млн додаткових доз наприкінці березня. За умовами контракту, Брюссель замовив 200 млн доз і міг докупити ще 200 млн доз двома траншами.

Останній термін для другого варіанту на ще 100 млн доз спливає наприкінці поточного місяця. При цьому досі не вирішено, чи використовувати його.

Відповідно до умов початкового замовлення, J&J мала доставити 55 млн доз до кінця червня, проте поки відвантажила лише близько 12 млн.

Водночас ЄС отримав достатньо вакцин від інших постачальників для щеплення дорослого населення влітку та має контракт із Pfizer/BioNTech на наступні роки.

Утім, можлива закупівля додаткових доз J&J досі розглядається, зокрема для передачі препаратів біднішим країнам.

Новини за темою: Європарламент схвалив резолюцію про відмову від патентів на вакцини проти COVID-19

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що Євросоюз вимагає від AstraZeneca компенсацію в 200 млн євро, оскільки компанія затримує поставки вакцин від COVID-19 в Європу. ЄС вимагає, щоб компанія поставила не менше ніж 120 млн доз вакцин до кінця червня.