Новини » Світ Читать эту новость на русском

Японські аналітики вважають, що санкції проти Медведчука завели у глухий кут відносини Києва і Москви

Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Починаючи з 2014 року, відносини між Росією та Україною були натягнутими, а останнім часом багато незалежних джерел заявляли, що війна є неминучою. Але японські аналітики вважають, що широкомасштабна інтервенція є малоймовірною. А загострення на україно-російському кордоні, яке спостерігалося нещодавно, пов'язане з переслідуванням опозиції та антиросійськими діями українського президента. Про це пише японський англомовний тижневик News Time.

Видання нагадує, що погіршення відносин Києва з Москвою почалося із запровадження українською владою санкцій проти голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука.

"Низка факторів сприяла напруженості між Росією та Україною. У лютому президент України Володимир Зеленський ввів санкції щодо Віктора Медведчука, впливового українського політика і друга президента Путіна. Україна також заборонила три опозиційні телеканали", - йдеться в публікації.

У матеріалі наголошується, що не останню роль у посиленні напруженості зіграв той факт, що Володимир Зеленський відмовлявся виконувати умови Мінських угод, підписаних ще в 2015 році, та активно виступав за прискорення процесу вступу України до Північноатлантичного альянсу.

"Президент України Володимир Зеленський закликав НАТО зробити Україну членом Альянсу, але оскільки на сході країни досі тривають бойові дії – це залишається неможливим", – пише News Time.

Нагадаємо, що, на думку народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, санкції проти опозиції і тиск на ЗМІ пов'язані з тим, що соціально-економічна і політична криза в країні призвела до падіння рейтингу влади загалом і особистого авторитету Зеленського як президента.

"Для того щоб врятувати себе і свою команду, вони йдуть на крайні заходи. Вони йдуть шляхом узурпації влади, шляхом встановлення диктатури влади в порушення Конституції та законів", – наголосив парламентар.