Вже у 29 країнах: ВООЗ попередила про новий штам коронавірусу Lambda

Фото з відкритих джерел

Вірус може бути більш заразним, а також стійким до антитіл

Штам коронавірусу Lambda, який вперше почав активно ширитися у Південній Америці, виявили у 29 країнах. Про це повідомляє Сіньхуа з посиланням на Всесвітню організацію охорони здоров'я.

За даними ВООЗ, штам Lambda вперше діагностували Перу. 14 червня вірус визнали таким, що "викликає інтерес", у зв'язку з його активним поширенням Південною Америкою. 

Новини за темою: Захворюваність на COVID-19 у світі знизилася на 15%, - ВООЗ

Влада Перу наголосила, що з квітня 2021 року 81% всіх випадків коронавірусу був викликаний штамом Lambda. У Чилі цей різновид вірусу виявили у 32% проаналізованих випадів за останні 60 днів. Активність штаму Lambda зафіксували також в Аргентині і Еквадорі.

У ВООЗ попередили, що штам Lambda може бути більш заразним, ніж початковий варіант COVID-19. Крім того, вірус може бути стійким до антитіл. При цьому в організації додали, що даних про нову мутацію недостатньо. Для повного розуміння штаму Lambda необхідні додаткові дослідження.

Нагадаємо, нещодавно у ВООЗ заявили про високий ризик поширення в Європі "дельта-варіанту" коронавірусу, який спричинив епідемію в Індії.