Новини » Світ Читать эту новость на русском

Виверження вулкана на Канарських островах: Влада евакуювала понад 700 людей

Фото з відкритих джерел

Представники влади наказали жителям Ла-Лагуни залишити свої оселі разом з речами та домашніми тваринами відповідно до Плану дій у разі вулканічної небезпеки Канарських островів

Іспанська влада через виверження вулкану евакуювала понад 700 мешканців міста Ла-Лагуна, розташованого на острові Ла-Пальма, що входить до складу Канарського архіпелагу. Про це повідомляє Reuters, передає "Суспільне".

Як зазначає видання, ріка лави, яка стікає з вулкана Кумбре В’єха, повернула в бік міста. Відтак представники влади наказали мешканцям Ла-Лагуни залишити свої оселі разом з речами та домашніми тваринами відповідно до Плану дій у разі вулканічної небезпеки Канарських островів (Pevolca).

"Ми були змушені покинути новий район. Лава просувається повільно. У людей має бути час, щоб забрати свої документи, особисті речі і все цінне", – сказав Мігель Анхель Моркуенде, технічний директор Pevolca.

За даними Національного геологічного інституту Іспанії 12 жовтня було зафіксовано 64 сейсмічних поштовхи, магнітуда найсильнішого з них сягнула – 4,1 балу. При цьому аеропорт Ла-Пальма продовжив свою роботу, однак 11 рейсів були скасовані.

Також 12 жовтня офіційна влада скасувала попередній наказ про обмеження через хмари диму над двома селами, викликані виверженням, що дозволило понад 3 тисячам місцевих жителів вийти на вулицю.

Новини за темою: Отруйні випаровування і зруйновані будинки. Як вивергається вулкан Кумбре-В'єха на Канарах і чим це загрожує

Нагадаємо, виверження вулкана Кумбре-В’єха на острові Ла-Пальма, що входить до іспанських Канарських островів, розпочалося 19 вересня.

Внаслідок виверження вулкана було завдано збитків на 87 мільйонів євро. Лава зруйнувала майже 200 будинків і змусила тисячі людей тікати. 

Іспанія виділить 200 млн євро на відновлення острова Ла-Пальма.