Новини » Світ Читать эту новость на русском

Вирубка лісів Амазонки досягла найвищого рівня за 15 років

bbc.com

У період з 2020 по 2021 рік було втрачено близько 13 235 кв. км лісу, це найвищий показник із 2006 року

Вирубка у тропічних лісах Амазонки в Бразилії досягла найвищого рівня за останні 15 років. Про це повідомляє ВВС, передає "Укрінформ".

Згідно зі звітом бразильського Агентства космічних досліджень (Inpe), вирубка лісів збільшилася на 22% за рік.

За останніми даними, у період з 2020 по 21 рік було втрачено близько 13 235 кв. км лісу, це найвищий показник із 2006 року.

Водночас, за словами міністра довкілля Хоакіма Лейте, ці дані "не зовсім точно відображають ситуацію за останні кілька місяців".

"Ми маємо діяти більш рішуче щодо цих злочинів", - заявив він.

Амазонка є домівкою для близько трьох мільйонів видів рослин та тварин та одного мільйона корінних жителів. Її ліси є життєво важливим запасом вуглецю, що уповільнює темпи глобального потепління.

Вирубка лісів Амазонки у Бразилії збільшилася за президента Жаїра Болсонару, який заохочував сільське господарство та видобуток корисних копалин у тропічних лісах. У минулому він також конфліктував з Inpe через вирубку лісів, звинувативши агентство 2019 року в тому, що воно зганьбило репутацію Бразилії.

На листопадовій конференції щодо клімату в Глазго Бразилія була серед країн, які підписали велику угоду про припинення такої практики.

Новини за темою: В Україні з'являться "промислові ліси" для потреб бізнесу, - Данілов

Нагадаємо, Україна приєдналася до двох угод, ухвалених на кліматичному саміті в британському Глазго COP26. Наша держава підтримала домовленість припинити вирубку лісів до 2030 року. Загалом угоду підписали 120 країн, які пообіцяли активізувати спільні зусилля щодо збереження лісів та інших наземних екосистем, а також прискорити їхнє відновлення.