Використання поліцією штучного інтелекту: Європарламент виступив проти масового стеження

Фото з відкритих джерел

Це стосується зокрема використання штучного інтелекту правоохоронними органами

Європейський парламент ухвалив резолюцію, яка забороняє створювати приватні бази даних розпізнавання осіб та системи поведінкового контролю, які засновані на інформації про громадян. Про це йдеться в прес-релізі на сайті Європарламенту, повідомляє "Суспільне".

Це стосується зокрема використання штучного інтелекту правоохоронними органами. Рішення аргументується "повагою недоторканності приватного життя і людської гідності", а також тим, що вже впроваджені системи несуть ризик дискримінації.

"Для боротьби з дискримінацією та забезпечення права на конфіденційність депутати Європарламенту вимагають жорстких запобіжних заходів при використанні інструментів штучного інтелекту у правоохоронних органах", – ідеться в заяві.

Парламентарії закликали запровадити постійну заборону на автоматичне розпізнавання осіб в громадських місцях. На думку євродепутатів, спостереження за громадянами може бути тільки якщо людина підозрюється у вчиненні злочину.

Резолюцію ухвалили 377 голосами. Виступили проти ініціативи 248 євродепутатів та ще 62 утрималися.

Крім того, для "прозорості" державні органи країн Євросоюзу повинні будуть почати використовувати програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом при використанні систем ідентифікації людей на основі штучного інтелекту.

"Уперше в історії ми закликаємо запровадити мораторій на впровадження систем розпізнавання осіб для правоохоронних органів. Ця технологія виявилася неефективною і часто веде до дискримінаційних висновків. Ми рішуче виступаємо проти попереджувальної діяльності поліції, заснованої на використанні штучного інтелекту, а також будь-якої обробки біометричних даних, що призводить до масового стеження. Це величезна перемога для всіх громадян Європи", – зазначив один з доповідачів ЄП Петар Вітанов.

Там наголосили, що системи ідентифікації на основі штучного інтелекту вже неправильно визначають етнічні групи меншин, ЛГБТК+, людей похилого віку та жінок, "що особливо хвилює в контексті правоохоронних органів та судової влади".

Щоб забезпечити дотримання основних прав під час використання цих технологій, алгоритми мають бути прозорими, а державні органи повинні використовувати програмне забезпечення з відкритим кодом, додали в ЄП.

Новини за темою: Серйозний проступок: У Франції відреагували на стеження за Меркель і Штайнмаєром

Нагадаємо, камери автофіксації порушень ПДР отримали нову функцію.