Вікінги вже були у Північній Америці тисячу років тому: Нове дослідження вчених

sciencealert.com

Історичній науці давно відомо про те, що вікінги дісталися Північної Америки задовго до Христофора Колумба

Нові археологічні дані дозволили історикам уточнити хронологію присутності скандинавських вікінгів у Північній Америці: вони точно були активні в Новому світі станом на 1021 рік. Про це повідомляє Science Alert, передає "Укрінформ".

Так, дослідники з Гронінгенського університету (Нідерланди) після уважного вивчення 127 зразків деревини з археологічної локації Л’Анс-о-Медоуз встановили, що вікінги точно були присутні на острові Ньюфаундленд у 1021 році нашої ери. Нині це найточніша зі встановлених дат.

Визначити точний вік зарубок на деревині дозволив біогеохронологічний маркер — ізотопний слід сонячної бурі, що сталася в 992 році нашої ери.

Важливим показником стало те, що металеві інструменти, від яких на знайдених зразках деревини були зарубки, точно не могли бути вироблені місцевим корінним населенням. Тож це прямо вказує на присутність вікінгів.

"Ця дата є надійним стиком для пізньої хронології вікінгів. Що ще більш важливо, вона виступає новою точкою відліку для європейського пізнання Америки і найбільш раннього відомого року, коли міграція людей охопила планету", — зазначили автори роботи.

Історичній науці давно відомо про те, що вікінги дісталися Північної Америки задовго до Христофора Колумба. Утім існували суперечки щодо датування їх присутності в Новому світі.

Новини за темою: В Ізраїлі археологи знайшли стародавню церкву, якій 1500 років

Нагадаємо, в Ізраїлі археологи виявили найбільший у світі центр виноробства Візантійської епохи.