Відключення від SWIFT та нові санкції: Європарламент підтримав резолюцію щодо Білорусі

Будівля Європарламенту

Фото з відкритих джерел

Євросоюз закликали запровадити нові обмеження проти Білорусі

Європейський парламент переважною більшістю голосів підтримав резолюцію щодо ситуації в Білорусі. Про це свідчать дані на сайті ЄП.

Зазначено, що за документ проголосували 626 європарлментарів, проти - 16, утрималися - 36. 

Резолюція закликає ЄС розширити санкції проти Білорусі. Йдеться про включення до санкційного списку всіх причетних до примусової посадки літака Ryanair та затримання екс-головреда Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича та його дівчини Софії Сапеги.

Крім того, пропонується запровадити секторальні санкції проти Білорусі, які стосувалися б торгівлі сирою нафтою та нафтопродуктами, калійної, сталеливарної та деревообробної промисловості, а також відключити країну від міжнародної платіжної системи SWIFT.

Крім того, євродепутати закликали заборонити участь білоруських спортсменів у міжнародних змаганнях, зокрема Олімпійських іграх. А білоруське держтелебачення пропонують позбавити права на трансляцію матчів Євро-2020.

Новини за темою: Лукашенко посилив покарання за протести в Білорусі

Нагадаємо, нещодавно глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Рада очільників МЗС Європейського Союзу може схвалити пакет економічних санкцій проти Білорусі 21 червня. Передбачається, що санкції стосуватимуться найважливіших секторів білоруської економіки.