Новини » Світ Читать эту новость на русском

Учені виявили новий штам коронавірусу з 32 мутаціями

Імовірно, цей варіант COVID-19 виник унаслідок затяжної хвороби у пацієнта з ослабленим імунітетом

Фото з відкритих джерел

Британські вчені виявили новий штам коронавірусу, що містить низку мутацій, які роблять його небезпечнішим за попередні штами COVID-19. Про це повідомляє Daily Mail.

Як повідомляється, новий штам має наукову назву B.1.1.529. У нього цілих 32 мутації, багато з яких можуть свідчити про те, що цей штам дуже заразний і стійкий до дії вакцин, а також має більше змін у своєму спайковому білку, ніж будь-який інший варіант.

Професор-генетик з Університетського коледжу Лондона Франсуа Баллу повідомив, що ця мутація коронавірусу могла виникнути внаслідок затяжної хвороби у пацієнта з ослабленим імунітетом, можливо, у когось із недіагностованим СНІДом.

Зазначається, що цей варіант коронавірусу походить з Ботсвани. Наразі зафіксовано 10 випадків зараження цим COVID-штамом у трьох країнах: три - у Ботсвані, шість - у Південній Африці й один - у Гонконзі.

Вірусолог з Імперського коледжу Лондону Том Пікок, який першим звернув увагу на поширення цього штаму, назвав мутації "жахливими", а новий штам - "гіршим за всі", включаючи штам Delta, що домінує у світі.

Новини за темою: В Україні виявили найбільш заразну мутацію штаму коронавірусу "Дельта"

Проте інші вчені заявили, що безпрецедентна кількість мутацій цього штаму може працювати проти нього і зробити його нестабільним, таким чином не давши йому набути широкого поширення.

Нагадаємо, нещодавно експерт ВООЗ з реагування на COVID-19 Марія Ван Керкхове повідомила, що штам "Дельта", який вперше виявили на території Індії, наразі став домінуючим у світі і становить 99% від усіх випадків захворюваності.