Новини » Світ Читать эту новость на русском

Учені виявили новий небезпечний наслідок коронавірусу

Фото з відкритих джерел

У пацієнтів із синдромом Гієна - Барре імунна система вражає власні периферичні нерви

Науковці з Бірмінгемського університету попередили, що коронавірус може призвести до розвитку синдрому Гієна - Барре та інших аутоімунних захворювань. Про це йдеться у дослідженні вчених, передає EurekAlert.

В учасників дослідження, які перехворіли на коронавірус у легкій і тяжкій формах, виявляли оніміння ступень і кистей, а також м'язову слабкість і болі, проблеми з координацією.

Зазначається, що вироблені після хвороби антитіла у пацієнтів були схожі з тими, що викликають аутоімунні хвороби серця, м'язів і шкіри.

Новини за темою: У 13% прищеплених в Україні спостерігалися непередбачені наслідки, - МОЗ

Додамо, синдром Гієна - Барре - це стан, за якого імунна система вражає власні периферичні нерви. Він може призвести до повного паралічу людини. Найчастіше синдром виникає у дорослих чоловіків. 

Раніше американські вчені з клініки Мейо провели когортне дослідження за участю пацієнтів із "постковідним" синдромом і заявили, що він потребує окремого лікування.

Нагадаємо, в Україні, за попередніми даними, почастішали випадки "постковідного" синдрому - медики фіксують до 70% різних ускладнень.