В ООН закликають запровадити мораторій на штучний інтелект

Країни повинні заборонити використання додатків на основі штучного інтелекту, які не відповідають міжнародному праву у галузі прав людини

Фото з відкритих джерел

Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет закликала уряди країн світу запровадити мораторій на використання систем штучного інтелекту, що порушують права людини. Про це повідомляє AP.

За словами Бачелет, країни повинні заборонити використання додатків на основі штучного інтелекту, які не відповідають міжнародному праву у галузі прав людини. Зокрема, йдеться про технології з розпізнавання обличчя, які відстежують людей у громадських місцях.

Бачелет не закликає світ до повної заборони технології з розпізнавання облич. Проте вона зауважила, що уряди повинні припинити сканувати частини людського тіла в ​​режимі реального часу, допоки вони не покажуть, що технологія не дискримінує та відповідає певним стандартам конфіденційності та захисту даних.

Новини за темою: Які перспективи розвитку штучного інтелекту в Україні?

Нагадаємо, вчені Британської антарктичної служби розробили нову систему штучного інтелекту, завдання якої - прогнозувати танення льоду в Арктиці. 

Також повідомлялося, що в Ізраїлі вперше у світі застосувли групу бойових безпілотників під управлінням штучного інтелекту. Це перший відомий випадок застосування так званого "рою БПЛА" у військових цілях.