Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Ізраїлі вперше у світі застосували групу бойових безпілотників під управлінням штучного інтелекту

New Scientist

За допомогою цих БПЛА здійснено понад 30 успішних операцій під час останнього конфлікту

В Ізраїлі вперше у світі застосувли групу бойових безпілотників під управлінням штучного інтелекту. Це перший відомий випадок застосування так званого "рою БПЛА" у військових цілях. Про це повідомляє видання New Scientist.

Повідомляється, що під час військової операції в секторі Гази в середині травня Армія оборони Ізраїлю використовувала бойові БПЛА, керовані штучним інтелектом, щоб виявляти, розпізнавати і атакувати бойовиків угруповання "Хамас". 

Зазначається, що оператор таких БПЛА вказує основні команди і напрямки дії відразу для всієї ескадрильї безпілотників. А за безпосереднє виконання поставленого бойового завдання тепер відповідає штучний інтелект. І навіть якщо частина угруповання БПЛА буде знищена ворогом, група все одно продовжить виконувати поставлене завдання.

"Рій БПЛА був використаний в зоні бойових дій, звідки робилися численні ракетні запуски в сторону території Ізраїлю. Наскільки нам відомо, це перший в світі випадок використання такого типу озброєння", - заявив представник Армії оборони Ізраїлю.

Також представники збройних сил Ізраїлю заявляють, що рій безпілотників здійснив понад 30 успішних операцій під час останнього конфлікту. БПЛА допомагали виявляти цілі і атакувати об'єкти "Хамас", в тому числі на відстані багатьох кілометрів від палестино-ізраїльського кордону.

Нагадаємо, в ніч на п'ятницю, 2 липня, Військово-повітряні сили Ізраїлю піддали бомбардуванню збройовий завод бойовиків ХАМАС у секторі Гази. При цьому повідомлень про ймовірних жертв немає.