В Італії вакцинація від коронавірусу стане обов'язковою для всіх сфер

Важливо вакцинуватися тими вакцинами, які виготовлені саме для епідеміологічного сезону 21/22 Фото з відкритих джерел

Працівників, у яких не буде "зелених перепусток", штрафуватимуть

Італія стане першою країною в Європі, в якій вакцинація проти коронавірусу стане обов'язковою для всіх сфер. З 15 жовтня працівники, у яких немає буде "зеленого пропуску" не зможуть потрапити на свої робочі місця на фабриках, офісах, професійних студіях та інших. Про це повідомляє Corriere della Sera.

Державні та комерційні компанії повинні будуть призначити відповідального за перевірку пропусків.

Новини за темою: У Великій Британії може зрости динаміка госпіталізацій, якщо не повернути карантинні обмеження

Працівників, які не матимуть "зеленого пропуску" штрафуватимуть. Сума штрафів становитиме від 400 до 1000 євро, і ще більше - у разі виявлення підробки документа.

Після п'яти днів відсутності особи на робочому місці, через відсутність "зеленого пропуску", роботодавець має право призупинити контракт без виплат і компенсацій.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що на сьогодні в Україні немає ніякої вакцини, яка прострочена. За його словами, якщо у вакцини закінчиться термін придатності, то вона буде відкликана і утилізована за всіма встановленими вимогами.

Раніше керівник Центру економіки охорони Здоров'я Київської школи економіки Юрія Ганіченка заявив, що восени закінчується термін придатності вакцини AstraZeneca. Експерти відзначають, що темпи її використання потрібно збільшувати.

Також прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що введення посилених карантинних обмежень не буде потрібно, якщо громадяни відповідально поставляться до вакцинації і зроблять щеплення проти COVID-19.