Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Ірані розпочалися слухання у справі про знищення літака МАУ

Уламки літака "МАУ"

REUTERS

МЗС України вважає участь українського посла недоцільною

Іранський військовий суд розпочав слухання у справі про знищення пасажирського літака МАУ в небі над Тегераном у січні 2020 року. Про це повідомляє Associated Press.

Зазначається, що в першому засіданні взяли участь 10 іранських військовослужбовців різних рангів, які перебувають у статусі підозрюваних, сімʼї загиблих та їхні адвокати, які представляли 103 позивачів. Під час засідання суд устиг заслухати адвокатів. Водночас імена підозрюваних не розголошуються.

Як повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України, на засідання був запрошений український посол в Ірані. Проте дипвідомство досі не отримало від Тегерана всі запитувані документи та інформацію - лише частину.

Тому МЗС вважає недоцільною участь посла України у формальному судовому засіданні, де буде зачитано обвинувальний акт.

"Ми закликаємо Іран виконати свої зобов'язання за міжнародним правом та надати запитувану інформацію українським компетентним органам. Наша мета залишається незмінною - встановлення істини та притягнення винних до відповідальності", - висловилися в Міністерстві.

Новини за темою: Канада засудила Іран за неналежне розслідування катастрофи МАУ

Нагадаємо, влітку представник Верховного суду Ірану Голям Хосейн Ісмаїл заявив, що Тегеран має намір повністю виплатити компенсації сім'ям загиблих у катастрофі літака авіакомпанії МАУ. При цьому виплати хотіли провести до винесення судом остаточного рішення.