Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Австрії затримали першу особу у корупційній справі, яка призвела до відставки канцлера

Жінка була затримана у вівторок вранці

Фото з відкритих джерел

Австрійська поліція затримала першу особу у корупційній справі, що призвела до відставки канцлера Себастьяна Курца. Про це повідомляє "Європейська правда", посилаючись на місцеві ЗМІ. 

Повідомляється, що ім'я затриманої – Сабіне Байншаб, вона є працівницею агентства соціологічних досліджень. 

Жінка була затримана у вівторок вранці. Перед приходом поліції вона вилучила всі дані зі свого комп’ютера, що й послужило причиною затримання, оскільки ці дані могли стати доказами у ході розслідування.

Минулої середи WKStA, антикорупційна прокуратура, провела кілька обшуків у штаб-квартирі Австрійської народної партії, в офісі колишнього канцлера Себастьяна Курца і в Міністерстві фінансів. Причина – звинувачення у тому, що в 2016-2018 роках Австрійська народна партія за державний кошт забезпечувала собі позитивний імідж в бульварній пресі. Плату за публікацію фальсифікованих опитувань отримувала медіа-компанія Österreich.

Згідно з розслідуванням, Байншаб тісно спілкувалася з тодішнім генеральним секретарем Міністерства фінансів Томасом Шмідом щодо опитувань перед виборами до парламенту восени 2017 року.

Місцеві ЗМІ стверджують, що Шмід замовив опитування виборців, які не визначилися з вибором, у Бейншаб, а невдовзі після цього вона отримала від Міністерства фінансів контракт на проведення дослідження щодо боротьби з шахрайством на суму майже 62 тисячі євро.

Нагадаємо, канцлер Австрії Себастьян Курц оголосив про свій відхід у відставку через розслідування стосовно нього.