Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Австрії визначилися з новим канцлером після відставки Курца

Александер Шалленберг РИА Новости

Президент країни заявив про завершення урядової кризи

Президент Австрії Александер ван дер Беллен заявив, що новим канцлером країни стане нинішній міністр закордонних справ Александер Шалленберг. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Очільник країни підтвердив, що приведе Шалленберга до присяги. "Нинішня урядова криза закінчена. Робота на користь нашої країни може бути продовжена", - сказав ван дер Беллен.

За словами  президента, він уже провів перемовини із Шалленбергом, а також віце-канцлером Австрії Вернером Коглером. Вони запевнили очільника держави, що "для подальшої спільної роботи є стійкий фундамент".

"Обидва відповідають за це своїм словом. Зараз я чекаю фазу концентрованої роботи", - висловився президент. При цьому він додав, що через скандал, який призвів до відставки Курца, довіру австрійців до політики підірвано.

Новини за темою: Австрія відмовилася приймати біженців з Афганістану

Нагадаємо, канцлер Австрії Себастьян Курц оголосив про свій відхід у відставку через розслідування стосовно нього. Нещодавно правоохоронці провели обшуки в офісі Курца й штаб-квартирі його партії у Відні.

Обшуки були пов'язані з нібито фінансуванням соцопитувань на користь майбутнього канцлера Курца. За версією слідства, Мінфін Австрії для цього використовував бюджетні кошти.