Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Австралії є ризик сильних дощів та повеней через погодний феномен Ла-Нінья

Фото з відкритих джерел

Остання Ла-Нінья була у 2010-2012 роках і мала великі наслідки для Австралії

Явище Ла-Нінья розвивається в Тихому океані, повідомляє Австралійське бюро метеорології. Через зміну погодних умов уздовж екватора та посилення північно-західних вітрів на австралійському континенті очікують суттєве збільшення кількості опадів. Про це повідомляє "Суспільне".

“Ла-Нінья збільшує ймовірність більш прохолодної, ніж середня денна температура і може збільшити кількість тропічних циклонів. Остання Ла-Нінья була у 2010-2012 роках і мала великі наслідки для Австралії, включаючи найвологіші дворічні періоди, а також широкомасштабні повені”, — сказано у повідомленні.

Явища Ель-Ніньйо і Ла-Нінья викликані природною мінливістю клімату. Це цикл, який має дві фази: теплу, яка відома як Ель-Ніньйо, та холодну — Ла-Нінья, коли пасати дують дуже сильно із заходу, викликаючи зниження екваторіальних температур. Коли ці температури досягають нижчих за норму рівнів, що зазвичай трапляється на пізніх осінніх та ранніх зимових етапах, ефект пульсації відчувається у всіх частинах світу, викликаючи посухи, шторми або повені.

Ель-Ніньйо і Ла-Нінья відбуваються кожні 2-7 років, зазвичай тривають від 9 до 12 місяців і мають широкий вплив на погоду в усьому світі. Ель-Ніньйо 2015/2016 років було одним з найсильніших за всю історію спостережень. Вони не є єдиними факторами, що впливають на наш клімат, але є найбільшими факторами впливу.

За даними Австралійського бюро метеорології, цьогоріч Ла-Нінья не буде такою сильною, як у 2010-2012 роках.

“Кожна Ла-Нінья має різні наслідки, оскільки це не єдиний фактор клімату, який впливає на Австралію в будь-який час. Ось чому важливо не дивитися на це ізольовано і використовувати інструменти кліматичних перспектив Бюро в Інтернеті, щоб зрозуміти ймовірні умови на найближчі місяці", — сказав керівник бюро оперативних кліматичних служб доктор Ендрю Уоткінс.

Новини за темою: У Китаї через повінь евакуювали майже два мільйони людей

Нагадаємо, Австралія не прийматиме іноземних туристів до 2022 року. У пріоритеті – кваліфіковані мігранти і студенти.