Новини » Світ Читать эту новость на русском

"Уже маємо в пробірці": У 2023 році Білорусь випустить в обіг власну вакцину проти COVID-19

Це рішення мотивоване тим, що на той момент, можливо, буде зовсім інший штам COVID-19

РБК

У 2023 році Білорусь планує випустити власну вакцину проти COVID-19. Про це на нараді з епідеміологічної ситуації та вжитих заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції повідомив президент Білорусі Олександр Лукашенко, передає БЕЛТА.

"Тут правильно фахівці сказали: вакцина – це не панацея від того, що людина не захворіє. Вона може захворіти. Але смертність серед вакцинованих майже нульова", - повідомив Лукашенко.

За його словами, досить мало громадян серед щеплених важко переносять хворобу.

"Який можна зробити висновок – вакцина допомагає. Принаймні нам треба прожити осінньо-зимовий період до наступного літа. Вакцина тут нам хороша підмога. Далі життя нам покаже, як діяти, що нам робити. І ми мудро вчинили, коли домовилися, що ми свою вакцину, яку ми вже в пробірці маємо, випустимо в обіг в 2023 році", - сказав глава держави.

Також він підкреслив, що це рішення мотивоване тим, що на той момент, можливо, буде зовсім інший штам COVID-19.

"І сьогодні ми бачимо, що він може бути. Ми вже 4 або 5 штамів пережили. Сьогодні Delta-штам. Тому ми якраз зробимо свою вакцину і пристосуємо її до того вірусу, який буде циркулювати в 2023 році", - заявив президент.

Новини за темою: Ефективність COVID-вакцин проти нових штамів знизилася до 66%, - епідеміолог

Він повідомив, що зараз дуже багато зроблено для того, щоб виробляти вітчизняну вакцину.

"Є проект. Ми закуповуємо обладнання для того, щоб у нас був свій завод з виробництва вакцин, як це робиться в Китаї, Росії, США, ще в декількох державах. У нас повинна бути своя надійна вакцина", - резюмував Лукашенко.

Нагадаємо, нещодавно міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко повідомив, що наприкінці поточного року будуть відомі терміни дедлайну виробництва власної COVID-вакцини, а вже в 2022 році перша українська вакцина зійде з ліній.