Уряд Франції оштрафували на 10 мільйонів євро через забруднення повітря в мегаполісах

Фото з відкритих джерел

Екологічні організації, які стали позивачами на процесі, назвали вердикт "історичним"

У Франції Державна рада, вищий орган адміністративного правосуддя, винесла рішення за позовом екологів проти держави, оштрафувавши уряд на 10 мільйонів євро за недостатньо ефективну боротьбу з забрудненням атмосфери у великих містах. Про це повідомляє RFI, передає "Укрінформ".

Держрада вимагає від влади додаткових заходів з покращення якості повітря у французьких мегаполісах під загрозою нового штрафу.

Екологічні організації, які стали позивачами на процесі, назвали вердикт "історичним".

10 мільйонів євро - рекордний для французької держави штраф за невиконання вимог вищого органу адміністративного правосуддя.

Зазначається, що перше рішення за позовом екологів Держрада винесла в липні 2017 року, зобов'язавши уряд вжити в 13 найбільших містах всіх необхідних заходів для зниження концентрації в повітрі діоксиду азоту NO2 і твердих частинок ТЧ10 (діаметром менше ніж 10 мікрон).

Три роки по тому вищий адміністративний суд констатував, що в восьми мегаполісах порогові значення атмосферного забруднення все ще перевищені. Уряду було дано пів року на вжиття додаткових заходів. Нову оцінку дій влади Держрада почала в січні цього року, дійшовши висновку, що в п'яти містах - Парижі, Ліоні, Марселі, Тулузі і Греноблі - порогові значення двоокису азоту NO2 все ще або перевищені, або їх зниження до допустимого рівня не стало стійким. Окремо в Парижі Держрада відзначила небезпечний для людини рівень забруднення повітря твердими частинками.

Новини за темою: У Києві знову зафіксували рекордно високий рівень забруднення повітря

Нагадаємо, раніше в ЄС планували оштрафувати Британію через забруднення повітря.