Україна висловила протест Росії через залучення жителів ОРДЛО до виборів у Держдуму

Україна засудила залучення жителів ОРДЛО до виборів у Держдуму Фото з відкритих джерел

МЗС України закликало світову спільноту посилити тиск на РФ

Міністерство закордонних справ України засудило залучення до голосування на виборах до Держдуми РФ жителів тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях. Про це повідомляє прес-служба МЗС. 

В українському відомстві дії РФ розцінили як грубе порушенням норм та принципів міжнародного права, Конституції та чинного законодавства України. Зазначається, що організація виборів в ОРДЛО і залучення до нього місцевого населення ставить під сумнів легітимність результатів голосування.

"Російська сторона нехтує зусиллями, що докладаються у рамках нормандського формату та Тристоронньої контактної групи для пошуку дієвих шляхів врегулювання російсько-українського збройного конфлікту на основі міжнародного права та поваги до суверенітету України", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Паспортизація на Донбасі - це чіткий сигнал того, що РФ не збирається завершувати конфлікт, - Мінреінтеграції

МЗС України закликало міжнародне співтовариство засудити дії Росії та не визнавати результати виборів на тимчасово окупованій території Донбасу. Також Україна попросила світову спільноту посилити політико-дипломатичний тиск на РФ для припинення нею діянь проти суверенітету і територіальної цілісності України.

Нагадаємо, раніше секретар Ради національної безпеки і оборони України заявив, що видача російських паспортів на Донбасі необхідна президенту РФ Володимиру Путіну, аби отримати ще 500 тисяч голосів на виборах у Держдуму.