У Євросоюзі розпочалася вакцинація проти COVID-19

Yves Herman/​Reuters

Кожна з країн блоку отримала по 9750 доз вакцини

Країни Європейського Союзу сьогодні, 27 грудня, офіційно розпочали вакцинувати громадян від коронавірусної хвороби COVID-19. Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії.

Зазначається, що щеплення від коронавірусу отримають жителі Німеччини, Франції, Іспанії, Австрії, Болгарії, Чехії та Італії. При цьому вакцинація є добровільною і безкоштовною.

Як відомо, кілька країн ЄС розпочали вакцинацію ще вчора, 26 грудня, а ось у Бельгії, Люксембурзі та Латвії щеплення робитимуть з понеділка, а в Ірландії – з вівторка, 30 грудня. Водночас Нідерланди та Фінляндія вирішили вакцинувати населення з  першого тижня 2021 року.

Країни блоку отримали перші партії вакцини Pfizer/BioNTech в однаковій кількості – по 9750 доз, в незалежності від чисельності населення. Тому наразі кожна з держав ЄС зможе зробити щеплення менше, ніж 5 тисячам громадян.

Серед перших отримувачів препарату переважно є мешканці будинків престарілих, а також медперсонал. Широка вакцинація в ЄС стартуватиме не раніше  2021 року, коли країни матимуть достатній запас вакцин.

Новини за темою: Німеччина розпочала вакцинацію від COVID-19, перше щеплення зробили 101-річній жінці

Нагадаємо, вчора, 26 грудня, всі країни-члени Європейського Союзу отримали вакцину проти коронавірусної хвороби COVID-19. У ЄС анонсували отримання більшої кількості препаратів після доведення їхньої безпечності та ефективності.