У ВООЗ заявили про майже 60% пройденого шляху в боротьбі з COVID-19

Фото з відкритих джерел

Фахівці не виключають появу нових перешкод

Незабаром людство подолає 60% шляху в боротьбі з пандемією COVID-19. Про це повідомила головна наукова співробітниця ВООЗ Сум'я Свамінатан в інтерв'ю SonntagsBlick.

На питання про те, на якій стадії зараз перебуває людство, якщо порівнювати пандемію з марафоном, Свамінатан сказала: "Сподіваюся, що ми скоро подолаємо 60% маршруту. Однак не виключено, що нам доведеться подолати ще безліч перешкод".

При цьому співробітниця ВООЗ вважає, що прогнозувати терміни завершення пандемії поки що зарано. "Було б передчасно говорити, що ми скоро це (пандемію, - ред.) подолаємо, це не так. Для цього занадто багато залишається невідомим. Зокрема, несподівана поява нових варіантів (штамів COVID-19, - ред.)", - висловилася фахівець.

За її словами, в деяких частинах світу більшість населення вже вакцинована, проте в інших, наприклад, на африканському континенті, повністю щеплено менше 4% населення.

"Чим більше ми будемо миритися з цією ситуацію, тим більший ризик появи нових штамів. Ось чому ВООЗ закликає використовувати всі наявні дози вакцин для збільшення рівня вакцинації у всьому світі", - зазначила Свамінатан.

Новини за темою: ВООЗ опублікувала перший офіційний опис постковідного синдрому

Нагадаємо, нещодавно експерт ВООЗ із боротьби з COVID-19 Марія Ван Керхове заявила, що коронавірус досі не перебуває під контролем, і пандемія далека до завершення. Вона зауважила, що смерть загрожує насамперед людям, які не були щеплені.