У Венеції на дні моря дослідники знайшли стародавню римську дорогу

nature.com

Вчені наголошують на необхідності подальшого пошуку, документування та збереження археологічних пам'яток у підводному середовищі Венеції

Вчені під керівництвом Фантіни Мадрікардо з Національної дослідницької ради Італії з'ясували, що до того, як рівень моря піднявся й затопив цей район, там проходила дорога римської епохи. Про це пише Scientific Reports, передає "Уніан".

"У цьому дослідженні задокументували наявність ділянки затопленої Римської дороги довжиною близько 1200 метрів на стародавньому пляжному гребені, нині затопленому в лагуні Північної Венеції", - йдеться в статті.

Вчені вважають, що їхня знахідка може говорити про існування значного римського поселення за кілька сотень років до заснування і заселення Венеції, яке відбулося в V столітті нашої ери.

Археологи вже давно досліджують Венецію і знаходять там підтвердження того, що раніше на її місці знаходилося поселення римлян. З'ясувалося, що вздовж дороги були розташовані різні будови.

"Затоплена дорога являє собою, можливо, один із останніх сегментів доріг в місті Альтинум (стародавнє місто венетів), а потім і в ширшій мережі доріг в римській провінції Венетія та Істрія. Близькість дороги до інших будівель, таких як оборонні вежі, пішохідні доріжки, порт і приватні споруди, підтверджує наявність постійного поселення", - зазначають археологи.

Попереднє дослідження також показало сліди дороги в нижній частині протоки Сканелло. Таким чином дорога через канал Трепорті не буде ізольованою структурою, а буде частиною більшої дорожньої мережі.

"Наявність давньоримської дороги підтверджує гіпотезу про стійку систему римських поселень у Венеційській лагуні", - відзначають вчені.

Вони наголошують на необхідності подальшого пошуку, документування та збереження археологічних пам'яток у підводному середовищі Венеції.

Нагадаємо, тим часом на Житомирщині українські дослідники виявили нову пам’ятку археології часів середньовіччя.