Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Туреччині виявили підземелля під культовими стамбульськими спорудами

Загалом дослідження тривало близько 3 років

Система тунелів під Стамбулом Фото з відкритих джерел

Турецькі дослідники знайшли розгалужену систему комунікацій під Святою Софією, палацом Топкапи та церквою Святої Ірини. Про це пише DHA.

"На основі османських документів було оглянуто 285 підземних споруд на історичному півострові (стара частина місця, де розміщені найвідоміші пам’ятки міста: Свята Софія, Топкапи та інші - ред)", - розповіла дослідниця Арзу Улаш.

За її словами, спершу було досліджено бібліотеки та архіви, аби віднайти документальні свідчення про підземні споруди, після чого група відправила під землю. В ході досліджень було з’ясовано, що до 59 підземних споруд із 285 сьогодні вже немає доступу.

Загалом дослідження тривало близько 3 років. Під час своїх вилазок вчені робили фото та відео. Ці матеріали вони мають намір представити широкому загалу.

За словами Улаш, легенда про те, що під Стамбулом є розгалужена мережа тунелів, які ведуть до Святої Софії, у ході проведених пошуків не підтвердилася.

Новини за темою: Археологи знайшли у Львові фрагмент оборонного муру XIV століття

Нагадаємо, раніше на території Єгипту археологи виявили безліч гробниць, які були висічені за часів Стародавнього царства. Історики знайшли близько трьохсот гробниць у скелі. Поховання, як припускають вчені, зроблені близько двох тисяч років до нашої ери, в період Стародавнього Єгипетського царства.