У світі рекордно дорожчає кава

Кава корисна для здоров'я Фото з відкритих джерел

Зокремя, у Лондоні вартість кави сорту робуста за останні три місяці зросла на понад 30% або 1 749 доларів за тисячу кілограмів

Світові ціни на каву стрімко ростуть через сильні посухи та неврожай у Бразилії, яка є одним з головних виробників кавових зерен. Про це пише видання Wall Street Journal, передає "Суспільне".

Бразильські фермери звітують про один з найбільших спадів виробництва майже за 20 років після місяців посухи, яка вразила кавові плантації. Зазвичай цикли врожаю арабіки в Бразилії чередують врожайні роки з неврожайними. Після рекордного врожаю в 2020 році показники 2021 ріку очікувалися нижчими, але падіння стало серйознішим, ніж прогнозувалося.

Ціни на каву арабіка – основного сорту, що виробляється у Бразилії – в червні зросли до максимуму з 2016 року. Зокрема, ціни на ф'ючерси зерен кави арабіка на торгах Нью-Йоркської біржі за три останніх місяці збільшилися на 18% до 1,51 долара за 0,453 кг.

На торгах у Лондоні вартість кави сорту робуста за останні три місяці зросла на понад 30% або 1 749 доларів за тисячу кілограмів, що є найвищою ціною за останні два роки.

Нагадаємо, в Україні за рік зросли ціни на продукти харчування. Найбільше подорожчали соняшникова олія і цукор.