У США схвалили бустерну дозу Johnson & Johnson

Вакцина Johnson & Johnson Фото з відкритих джерел

Другою дозою вакцини щеплюватимуть принаймні через два місяці після першої

Управління з нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) рекомендувало застосовувати підсилювальну дозу COVID-вакцини Johnson & Johnson принаймні через два місяці після першої. Про це повдіомляє CNN.

Зазначається, що додатковою дозою Johnson & Johnson дозволили щеплювати осіб віком від 18 років. За даними досліджень компанії, підсилювальна доза вакцини через два-шість місяців може довести ефективність щеплення до 94%. При цьому ефективність Johnson & Johnson не знижується з часом.

Водночас відомо, що вакцина цього виробника не має такого високого захисту, як Pfizer або Moderna. Різні дослідження показують, що ефективність препарату становить від 50% до 68%.

Крім того, FDA закликала Консультативний комітет обговорити дані, які свідчать про безпечність змішування вакцин Moderna, Pfizer та Johnson & Johnson під час проведення щеплень.

Новини за темою: Ляшко про бустерну COVID-вакцинацію в Україні: Найімовірніше, буде

Раніше повідомлялося, що компанії Johnson & Johnson і AstraZeneca досліджують, чи можна модифікувати їхні вакцини проти COVID-19, щоб усунути ризик утворення тромбів. Є надія, що причина утворення тромбів може бути виявлена, і AstraZeneca зможе змінити свою вакцину до наступного року.