Новини » Світ Читать эту новость на русском

У США не виключають, що AstraZeneca надала застарілі та неповні дані про випробування вакцини

Фото з відкритих джерел

AstraZeneca повідомила, що клінічні випробування вакцини в США, Перу і Чилі показали, що препарат повністю запобігає тяжким формам захворювання Covid-19, а також на 79% захищає від захворювання, яке супроводжується симптомами

Компанія AstraZeneca могла опублікувати застарілі та неповні дані про клінічні випробування. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на американську незалежну Раду з моніторингу даних і безпеки.

Повідомляється, що Рада експертів, що розглядає дані про вакцину AstraZeneca, висловила стурбованість Національному інституту алергії та інфекційних захворювань при МОЗ США, вказавши, що AstraZeneca "могла надати неповний огляд даних про ефективність", а оприлюднені дані про клінічні дослідження містили "застарілу інформацію".

Новини за темою: Голова Єврокомісії пригрозила AstraZeneca забороною на експорт вакцини

Нагадаємо, напередодні AstraZeneca повідомила, що клінічні випробування вакцини в США, Перу і Чилі показали, що препарат повністю запобігає тяжким формам захворювання Covid-19, а також на 79% захищає від захворювання, яке супроводжується симптомами.

У компанії також вказали, що незалежна Рада експертів "не виявила підстав для занепокоєння, які пов'язані із застосуванням вакцини". За її даними, фахівці не виявили зв’язку між вакцинацією та "підвищеним ризиком тромбозу або випадками, пов'язаними із тромбозом".

Раніше через утворення тромбів у кровоносних судинах у деяких щеплених людей кілька країн ЄС призупинили використання вакцини AstraZeneca. Це Данія, Австрія, Естонія, Литва, Люксембург, Латвія та Кіпр. Норвегія, яка не є членом ЄС, також призупинила використання вакцини AstraZeneca. До того ж у Норвегії трьох медиків госпіталізували з тромбами. Також призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca Болгарія, Таїланд, Румунія, Німеччина, Франція та Італія, а в Хорватії після щеплення вакциною AstraZeneca померла жінка.

Новини за темою: У Норвегії двоє людей померли після вакцинації препаратом AstraZeneca

Водночас 22 березня повідомляли, що відразу в декількох європейських країнах знизилася довіра до вакцини від коронавірусу британсько-шведського фармконцерну AstraZeneca. У Німеччині, Франції, Іспанії, Італії більшість жителів вважають препарат небезпечним.

Але пізніше Європейське агентство з контролю лікарських засобів (EMA) схвалило подальшу вакцинацію від коронавірусу препаратом AstraZeneca, оскільки регулятор не виявив зв’язку між підвищенням ризику тромбозу та застосуванням вакцини.

Новини за темою: Вакцина AstraZeneca стала причиною смерті від анафілактичного шоку

За даними компанії AstraZeneca, наразі вакцину від Covid-19 отримали 17 млн осіб у країнах ЄС та у Великій Британії.