У США людині трансплантували нирку генно-модифікованої свині

Фото з відкритих джерел

В експериментальній операції брала участь пацієнтка, мозок якої вже був мертвим

У США лікарі провели трансплантацію нирки людині. Варто відзначити, що орган був узятий з генно-модифікованої свині. Про це повідомляє MedicineNet.

Операцію провели в Нью-Йорку ще у вересні. У цій експериментальній процедурі взяла участь пацієнтка, у якої вже був мертвий мозок. Близькі дозволили провести такий експеримент, так як жінку планували відключити від апарату життєзабезпечення. 

"Нирка, вирощена в генно-модифікованій свині, нормально функціонувала після того, як була прикріплена до пацієнта під час новаторської процедури, проведеної американськими лікарями", - йдеться в повідомленні.

Варто відзначити, що експеримент проводили протягом трьох днів. Нирку прикріпили до кровоносних судин гомілки пацієнтки, в результаті чого вона показала нормальне функціонування. 

Новини за темою: В Україні вперше провели операцію з трансплантації легенів

Нагадаємо, у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова вперше за 20 років провели посмертну трансплантацію рогівки ока. Зазначається, що нову рогівку отримав 69-річний чоловік із Івано-Франківська. Після прооперованої катаракти три місяці тому у нього проявилася бульозна кератопатія - його рогівка почала мутніти і він уже не міг бачити на одне око. Повернути зір могла трансплантація.