Новини » Світ Читать эту новость на русском

У США до 7 років ув'язнення засудили українського хакера, який завдав понад мільярд доларів збитків

Фото з відкритих джерел

33-річний Андрій Колпаков, який використовував низку різних прізвиськ, є висококваліфікованим хакером

У США українського хакера Андрія Колпакова засудили до семи років ув'язнення за участь в кіберзлочинному угрупованні, яке викрало дані з 10 мільйонів кредитних і дебетових карток. Про це 24 червня повідомило Міністерство юстиції США, передає "Суспільне".

"Загальний збиток банкам, продавцям, картковим компаніям та користувачам оцінюється у понад 1 мільярд доларів. Громадянин України був засуджений сьогодні (24 червня — ред.) у Західному окрузі Вашингтона до семи років в'язниці за участь у злочинній роботі хакерської групи FIN7. Суд також зобов'язав сплатити реституцію в розмірі 2,5 млн доларів", — йдеться у повідомленні.

Як повідомили у Мін'юсті, 33-річний Андрій Колпаков, який використовував низку різних прізвиськ, був висококваліфікованим хакером. У червні 2018 року його заарештували в іспанському місті Лепе. На вимогу американських правоохоронних органів у червні червня 2019 року його видали до США.

"У червні 2020 року він визнав свою провину за одним з пунктів змови з метою проведення кібершахрайства й за одним з випадків змови з метою злому комп’ютера", — додається у матеріалі.

Адвокат Колпакова Вадим Глозман заявив, що його підзахисний розчарований вироком, але поважає рішення судді. За його словами, Колпаков, який вже провів три роки під вартою, планує повернутися до України після відбуття терміну покарання. Глозман також повідомив, що його підзахисний зараз знаходиться під вартою у штаті Вашингтон.

Нагадаємо, РНБО запровадила санкції проти осіб, причетних до розробки вірусу NotPetya.