Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Швейцарії легалізували одностатеві шлюби

Закон набуде чинності з 1 липня 2022 року

ЛГБТ

Влада Швейцарії вирішила узаконити одностатеві шлюби. Легальними вони стануть із 1 липня 2022 року. Reuters.

Зазначається, що виборці схвалили ініціативу "Шлюб для всіх" майже двома третинами голосів, що зробило Швейцарію однією з останніх країн Західної Європи, яка легалізувала одностатеві шлюби.

"Ми справді раді результатам референдуму і тому, що зараз ці результати було узаконено. Ми боремося за рівність шлюбів уже 30 років, і цей референдум став історичним моментом", - заявила Марія фон Кеннел, співголова ініціативи "Шлюби для всіх".

Одностатеві пари, які зареєстрували шлюб в іншій країні, матимуть змогу легалізувати свій статус у Швейцарії вже з початку року. А сам закон набуде чинності з 1 липня.

Легалізація одностатевих шлюбів суттєво розширює права таких пар. Вони зможуть спільно всиновлювати дітей, а жіночим парам стане доступним запліднення з медичною допомогою.

Новини за темою: Європарламент закликав до санкцій проти Польщі й Угорщини через ставлення до ЛГБТІК

Раніше повідомлялося, що законопроект про право представників ЛГБТ-спільноти укладати шлюби й всиновлювати дітей у Швейцарії підтримали уряд і парламент. Проти змін у законодавстві виступила Швейцарська народна партія, яка разом із низкою консервативних груп стала ініціатором референдуму.