Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Саакашвілі виявили ураження мозку, його можуть транспортувати до військового шпиталю

Саакашвілі можуть перевести в Горійський військовий шпиталь, якщо він погодиться. Рішення прийнято на виконання рекомендацій ЄСПЛ

Фото з відкритих джерел

У колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі, який внаслідок голодування перебуває в реанімації в тюремній лікарні в Глдані, виявили ураження мозку. Влада пропонує перевести його у військовий госпіталь в Горі, де є необхідне обладнання для діагностики. Про це з посиланням на "Грузия Online" повідомляє "РБК-Україна".

"Після огляду Саакашвілі на місці члени експертної групи підтвердили необхідність негайного переведення Саакашвілі у високотехнологічну багатопрофільну лікарню. Тим часом в результаті невиконання рекомендацій у Саакашвілі розвинулося серйозне ускладнення - судоми, викликані енцефалопатією Верніке", - заявила грузинський омбудсмен Ніно Ломджарія.

За її словами, для повної оцінки осередкових процесів, що відбуваються в мозку в цей період, необхідно повне МРТ-сканування. Експерти відзначають, що затягування загрожує розвитком коми, яка може закінчитися летальним результатом.

Новини за темою: У парламенті Грузії назвали умову переведення Саакашвілі з тюремної лікарні до цивільної

На тлі цієї заяви міністр юстиції Грузії Раті Брегадзе сказав, що Саакашвілі можуть перевести в Горійський військовий госпіталь, якщо він погодиться. Рішення прийнято на виконання рекомендацій ЄСПЛ.

Він також уточнив, що після поліпшення стану здоров'я Саакашвілі буде повернуто в Руставську в'язницю № 12.

Нагадаємо, екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі переведено в реанімацію тюремної лікарні після того, як він знепритомнів під час зустрічі з адвокатами та був винесений з кімнати для побачень на ношах.

Раніше незалежна група лікарів, яка діє під егідою уповноваженого з прав людини в Грузії, заявила, що колишній президент країни Міхеіл Саакашвілі у критичному стані і його необхідно терміново перевести з тюремної лікарні в цивільну клініку.