У Росії зареєстрували вакцину від COVID-19 "Супутник Лайт"

Фото з відкритих джерел

У Росії зареєстрували четверту вакцину від COVID-19 "Супутник Лайт". Про це в четвер, 6 травня, заявив міністр охорони здоров'я РФ Михайло Мурашко.

"Сьогодні Міністерством охорони здоров'я Росії зареєстрована четверта російська вакцина для профілактики нової коронавірусної інфекції — "Супутник Лайт", розроблена Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Гамалії. На відміну від двокомпонентної вакцини "Супутник V", "Супутник Лайт" містить тільки один компонент, створений на основі аденовірусу 26-го типу. За результатами проведених доклінічних і клінічних досліджень, вакцина "Супутник Лайт" має сприятливий профіль безпеки, а у всіх добровольців сформувалася клітинна імунна відповідь до збудника SARS-CoV-2", — сказав він.

За словами міністра, реєстрація четвертої російської вакцини розширить доступний арсенал лікарських препаратів для профілактики коронавірусу і дозволить прискорити формування стійкого колективного імунітету.

Наприкінці лютого Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ) подав заявку на реєстрацію препарату, а 27 лютого "Супутник Лайт" почали тестувати на добровольцях. 29 березня Міністерство охорони здоров'я Росії приступило до реєстрації вакцини "Супутник Лайт".

Директор Центру імені Гамалії Олександр Гінцбург підкреслював, що препарат буде захищати від коронавірусу протягом максимум п'яти місяців, у той час як класичний "Супутник V", також розроблений Центром імені Гамалії, дозволяє отримати імунітет до двох років.

До цього моменту в Росії були зареєстровані три вакцини від COVID-19: "Супутник V", "ЕпіВакКорона" і "КовіВак".