Нові дані МОЗ Аргентини підтверджують найвищу безпеку вакцини "Супутник V"

"Супутник V" EPA

Нові дані МОЗ Аргентини підтверджують найвищу безпеку вакцини "Супутник V". Випадки серйозних небажаних явищ, що зажадали госпіталізацію, вкрай рідкісні (всього 0,0027 відсотка випадків). Про це йдеться у заяві Російського фонду прямих інвестицій.

Там відзначили, що російський препарат показав найвищу ефективність в країнах по всьому світу — в Угорщині, Мексиці, Сербії, Сан-Марино, ОАЕ, Бахрейні та інших державах. "Так, дані реального застосування російської вакцини в ході масової вакцинації в Мексиці показали, що з усіх вакцин, що використовуються в країні, саме "Супутник V" відрізняється максимальною безпекою – частка небажаних явищ у неї найменша", — додали у Фонді.

"Як зазначалося в недавній публікації в журналі Nature, регулятори провідних країн, де активно використовується "Супутник V", підтверджують його високу ефективність і безпеку", — резюмували в РФПІ.

МОЗ Аргентини опублікував звіт про хід вакцинації в країні. Згідно з інформацією відомства, в Аргентині на даний момент здійснюється вакцинація трьома препаратами — російським "супутником V" від центру імені Гамалеї, Covishield від британсько-шведської компанії AstraZeneca і китайським Sinopharm. У відомстві зазначають, що вакцина "Супутник V" є найпопулярнішою: в країні вже використовували 6,9 мільйона доз препарату.

Раніше 7 липня науковий журнал Nature опублікував статтю, в якій йдеться про те, що російська вакцина "Супутник V" підтвердила свою безпеку і ефективність. Так, автор матеріалу нагадав, що російський препарат — це вакцина на основі аденовірусу, тобто вона використовує сконструйований аденовірус в якості механізму доставки генетичного коду білка шипа SARS-CoV-2 в клітини людини. При цьому на відміну від вакцин AstraZeneca і Johnson & Johnson "Супутник V" використовує різні аденовіруси.