Новини » Світ Читать эту новость на русском

У пустелі Єгипту виявили рештки кита, який міг ходити сушею

ВВС

Довжина чотирилапого кита становить три метри, а вага - 600 кілограмів

У Єгипті в пустелі на заході країни вчені ідентифікували скам'янілості чотирилапого кита, що жив приблизно 43 млн років тому. Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на BBC.

Скелет знайшли у Західній пустелі Єгипту, яку вважають багатою на скам'янілості, позаяк цей район колись був вкритий морем.

"Ці рештки знайшли ще у 2008 році. Череп тварини нагадує голову давньоєгипетського бога смерті Анубіса у вигляді шакала, тому невідомий раніше вид назвали Phiomicetus anubis", - йдеться у повідомленні й додається, що результати дослідження опублікували у виданні the Proceedings of the Royal Society.

Зазначається, що довжина чотирилапого кита становить три метри, а вага - 600 кілограмів. Дослідники вважають, що він умів ходити сушею та плавати у воді.

Головний автор дослідження Абдулл Гохар зазначив, що тварина була "суперхижаком", оскільки мала дуже сильні щелепи: "Phiomicetus anubis - новий вид китів та важливе відкриття для єгипетської й африканської палеонтології".

Вказується, що подібні види китів були відомі вченим і раніше, але Phiomicetus anubis вважають найбільш раннім видом напівводних китів, виявлених в Африці.

"За словами науковців, перші кити з'явилися в Південній Азії близько 50 мільйонів років тому. У 2011 році група палеонтологів у Перу знайшла рештки кита віком 43 мільйони років з перетинчастими лапами та копитцями. Пращури сучасних китів походять від наземних оленеподібних ссавців, що жили на суші протягом 10 мільйонів років", - ідеться у матеріалі.

Новини за темою: Вчені прогнозують, що імператорські пінгвіни вимруть до 2100 року

Нагадаємо, науковці розробили систему штучного інтелекту для прогнозування танення льоду в Арктиці.