Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Португалії достроково закрили останню вугільну електростанцію

Фото з відкритих джерел

Португалія стала четвертою серед країн Європейського Союзу, яка відмовилась від цього виду викопного палива

Португалія припинила роботу останньої вугільної електростанції, достроково відмовившись від використання вугілля при виробництві електроенергії. Ця подія відбулась за дев’ять років до запланованого припинення використання вугілля, яке мало статись у 2030 році. Про це повідомляє Reuters, передає "Суспільне".

Відтак Португалія стала четвертою серед країн Європейського Союзу, яка відмовилась від цього виду викопного палива. Раніше Бельгія, Австрія та Швеція також повідомили про відмову від вугілля в галузі електрогенерації.

При цьому екологічна група Zero заявила, що електростанція Пего у центральній Португалії, яка використовувала вугілля, була другим за величиною джерелом викидів вуглекислого газу в країні.

Водночас існують побоювання, що електростанція, керована приватною групою Tejo Energia, може бути переведена на спалювання деревних гранул.

"Зараз завдання полягає в тому, щоб комунальні підприємства не припустилися помилки, замінивши вугілля викопним газом або біомасою", – сказала Катрін Гутманн, директорка некомерційної організації Europe Beyond Coal.

Президент Zero Франсіско Феррейра також зауважив, що відмова від вугілля заради переходу на гірший вид палива не є виходом із ситуації.

"Натомість слід зосередити увагу на швидкому нарощуванні наших потужностей за відновлюваними джерелами енергії – вітровою та сонячною", – наголосив він.

Попри те, що 60%-70% електроенергії у Португалії надходять із відновлюваних джерел, країна, як і раніше, значною мірою покладається на імпорт викопного палива для задоволення загальних енергетичних потреб.

Новини за темою: Україна купуватиме вугілля в США, - Шмигаль

Нагадаємо, тим часом прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна домовилася зі США про постачання вугілля. Уряд провів нараду щодо оплати і закупівлі наступних партій вугілля в грудні 2021 - лютому 2022 років.

Зазначимо, 21 листопада в Україну прибуло перше судно з вугіллям зі СШАУ Міненергетики заявили, що до кінця цього року Україна отримає ще вісім суден з вугіллям.