У Польщі посилили вимоги до велосипедистів та самокатників

У разі виїзду на тротуар або в пішохідну зону велосипеди та дрібний електротранспорт зобов’язані рухатися зі швидкістю, близькою до швидкості руху пішоходів

Хлопчик на електросамокаті

У Польщі почали діяти суворіші правила для велосипедистів, користувачів самокатів, моноколіс та подібного електротранспорту. Зокрема, їх зможуть штрафувати за перевищення швидкості та створення небезпеки для пішоходів. Про це повідомляє "Європейська правда".

За новими правилами, у разі виїзду на тротуар або в пішохідну зону велосипеди та дрібний електротранспорт зобов’язані рухатися зі швидкістю, близькою до швидкості руху пішоходів. Якщо велосипедист або самокатник будуть їхати по тротуару на значній швидкості і не поступатися дорогою пішоходам, поліція може виписати штраф у розмірі до 500 злотих.

Новини за темою: Київ стає безпечнішим: У столиці знизили швидкість прокатних електросамокатів

На велодоріжках їздити на самокатах та іншому електротранспорті буде дозволено не швидше 20 км/год. Якщо на потрібній вулиці велодоріжки не передбачено, і для автомобілів встановлено обмеження швидкості 30 км/год - можна їхати скраю першої смуги. Якщо дозволена швидкість для авто більша, можна їхати по тротуару, але на швидкості пішохода (близько 6 км/год) та давати йому пріоритет.

За використання телефону під час руху можна отримати штраф у розмірі 200 польських злотих, за перевезення на самокаті іншої людини, тварини або недозволеного вантажу - штраф 100 злотих. За перескакування дороги по "зебрі"- загрожує штраф 100 злотих. За керування велосипедом, самокатом тощо у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння штраф становитиме від 300 до 500 злотих. 

Новини за темою: Заборони для "самокатників": Які правила для орендованих самокатів передбачає Меморандум з КМДА

Нагадаємо, у Запоріжжі водія електросамоката оштрафували на 127 тисяч гривень за наїзд на пішохода на тротуарі. Правила дорожнього руху забороняють їздити транспортним засобам по тротуарах і пішохідних доріжках. Через зіткнення пішохід отримала тілесні ушкодження середньої тяжкості.