Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Парижі загортають у тканину Тріумфальну арку: У чому причина

Суспільне

Монтаж завершать до суботи, 18 вересня, а сама інсталяція проіснує до 3 жовтня

Тріумфальну арку у Парижі загорнули в гігантські полотна тканини на честь мрії померлого американського художника Христо Явашева. Пам'ятка площею 25 тисяч кв. м буде покрита пластиковою упаковкою. Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на BBC.

Явашев мріяв огорнути пам’ятку висотою 50 метрів з того часу, як орендував квартиру поблизу неї, але йому так і не вдалося реалізувати проект. За нього втілив у життя задумане племінник Христо — Владімір Явашев. Йому це обійшлося у близько 14 млн євро. Для реалізації проекту Владімір співпрацював з музеєм Помпіду та французькою владою.

"Сьогодні один з найвидовищніших моментів інсталяції... Обгорнута Тріумфальна арка починає набувати форми і наближатися до бачення, яке було мрією всього життя для Христо та Жанни-Клод", — заявив ініціатор втілення проекту.

Очікується, що монтаж завершать до суботи, 18 вересня, а сама інсталяція проіснує до 3 жовтня.

Зазначимо, Христо Явашев (1935-2020) — американський скульптор і художник болгарського походження. Був відомий як автор монументальних проектів, в яких "пакував" різні об'єкти — від друкарської машинки й автомобіля до морського узбережжя. Зокрема, у 1995 році він разом з дружиною Жанною-Клод де Гієбон обернув тканиною німецький Рейхстаг. У 1972 році він зробив завісу в долині Колорадо, у 2014 році створив плавучі пірси в Італії. Він мріяв загорнути в упаковку Тріумфальну арку в Парижі, для чого і робив ще у 1960-х разом зі своєю дружиною відповідні креслення.

Новини за темою: "Велика сімка": У Києві в одній експозиції зберуть твори семи великих художників України

Нагадаємо, в Ірані знайшли "Тріумфальну арку" завойовників Вавилона.