Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Молдові схвалили вакцинацію підлітків від COVID-19 препаратом Pfizer

Фото з відкритих джерел

Комісія агентства ліків схвалила внесення змін до сертифікатів про реєстрацію вакцин

Агентство з ліків Молдови 25 жовтня схвалило початок вакцинації від коронавірусу підлітків з 12 років. При цьому агентство рекомендувало вакцинувати їх вакциною Pfizer. Тепер це рішення має затвердити МОЗ, повідомляє Newsmaker.

Більшістю голосів 25 жовтня комісія агентства ліків схвалила внесення змін до сертифікатів про реєстрацію вакцин. Таким чином, члени комісії розширили показання до застосування вакцини Comirnaty компанії Pfizer-BioNTech, включивши в них вакцинацію цим препаратом дітей старше 12 років.

На початку вересня лікар-епідеміолог Національного агентства громадського здоров'я (НАОЗ) В'ячеслав Гуцу розповів NM, що ініціативу вакцинувати підлітків схвалили в НАОЗ, спираючись на рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) і передали в Міністерство охорони здоров'я. Дітей з 12 років будуть вакцинувати тільки після письмового дозволу батьків або законних опікунів і в їх присутності. За словами Гуцу, фахівці рекомендують прищеплювати спочатку підлітків, які схильні до ризику розвитку ускладнення через ковід і знаходяться на обліку у сімейного лікаря.

Однак потім у МОЗ заявили, що поки не розглядають цей варіант, а рішення НАОЗ носить рекомендаційний характер.

Нещодавно держсекретар Міністерства охорони здоров'я Світлана Ніколееску сказала, що, на відміну від попередньої хвилі пандемії, зараз в два рази збільшилася кількість дітей, інфікованих ковідом, і влада розглядає можливість почати вакцинацію дітей. "У нас поки немає серйозних випадків, але цю тему вивчає Національна експертна рада вакцинації, яка вже дала деякі рекомендації Міністерству охорони здоров'я. Цілком імовірно, що найближчим часом ми запропонуємо батькам таку можливість", — сказала Ніколееску 20 жовтня, відповідаючи на запитання журналістів.

Як заявив 25 жовтня мер Кишинева Іон Чебан після засідання Муніципальної комісії з надзвичайних ситуацій, останнім часом зростає кількість дітей, хворих коронавірусом. "У Молдові близько 21 тис. дітей захворіли COVID-19, це 6,5% всіх хворих коронавірусом. Половина з них, тобто 10 268 осіб — підлітки від 12 до 16 років", — сказав Чебан.

Новини за темою: Молдова зобов'язала невакцинованих учителів здавати тести на COVID-19 власним коштом

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України дозволило вакцинувати від коронавірусу підлітків від 12 до 17 років вакциною Pfizer незалежно від групи ризику.