У Молдові оголосили режим підвищеної готовності в газовій сфері

Влада прийняла таке рішення, щоб запобігти виникненню надзвичайної ситуації і бути готовими до будь-якого сценарію

Фото з відкритих джерел

У Молдові 13 жовтня оголосили режим підвищеної готовності в газовому секторі. Про це повідомив міністр інфраструктури та регіонального розвитку Андрій Спину на брифінгу після засідання Національної комісії з надзвичайних ситуацій, передає NewsMaker.

"Комісія з НС оголосила режим підвищеної готовності в газовому секторі. Ми прийняли таке рішення, щоб запобігти виникненню надзвичайної ситуації і бути готовими до будь-якого сценарію. Хочу прояснити: режим підвищеної готовності ввели для того, щоб відповідальні установи могли вжити конкретних заходів захисту громадян та енергетичної безпеки країни", - сказав Спину.

За його словами, влада вживе таких заходів:

  • Уряд знайде кошти, щоб допомогти громадянам у подоланні енергетичної кризи.
  • Прийнято рішення скоротити обсяги споживання газу підприємством Termoelectrica. Поки підприємство буде використовувати мазут.
  • Підприємство Energocom займеться переговорами про альтернативну доставку газу в Молдову в жовтні і наступних місяцях.

Також Спину повідомив, що Молдова продовжує вести переговори з "Газпромом".

Завтра відбудуться переговори, які стосуються історичних боргів "Молдовагаз" і третього енергетичного пакету", - заявив Спину.

Він зазначив, що уряд сподівається до кінця жовтня підписати новий контракт з "Газпромом".

Нагадаємо, нещодавно у Зеленського пояснили, чому регіони України оголошують НС. За словами заступника голови ОП, обласні комісії ТЕБ і НС вводять в регіонах режим надзвичайної ситуації для вирішення технічних моментів з метою прискорення підписання договорів на постачання газу.