Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Литві невакцинованих від COVID-19 можуть зобов'язати платити за тестування

Регулярне тестування й надалі буде безкоштовним для людей, які мають підтверджені медичні протипоказання для вакцинації

Статистика коронавірусу не така загрозлива, як кілька місяців тому Фото з відкритих джерел

Під час першого читання, сейм Литви підтримав пропозицію щодо того, аби невакциновані від коронавірусу громадяни самостійно оплачували тестування. Про це пише "РБК-Україна" з посиланням на місцеві ЗМІ.

Зазначається, що нове правило може набути чинності вже з 1 грудня. Дату обрали з тих міркувань, що зміна правил може переконати деяких громадян щепитися.

Згідно з проектом, регулярне тестування стане платним для людей, які відмовляються вакцинуватися. Втім, їх роботодавці можуть покрити ці витрати. 

Новини за темою: Литва повертає масковий режим через погіршення ситуації з коронавірусом

Повідомляється, що регулярне тестування й надалі буде безкоштовним для людей, які мають підтверджені медичні протипоказання для вакцинації, або ж у разі відсутності вакцини для них.

За словами голови МОЗ Арунаса Дилкіса, сьогодні вакцинація допомагає контролювати пандемію, а невакциновані перебувають під найбільшим ризиком.

Нещодавно повідомлялося, що уряд Литви запропонував платити по 100 євро людям у віці 75 років і старше за щеплення від COVID-19, щоб підвищити рівень вакцинації. У країні близько третини осіб цієї вікової категорії залишаються невакцинованими.