У Литві людям старше 75 років будуть платити по 100 євро за щеплення від COVID-19

Фото з відкритих джерел

У країні близько третини осіб цієї вікової категорії залишаються невакцинованими

Сьогодні, 6 жовтня, уряд Литви запропонував платити по 100 євро людям у віці 75 років і старше за щеплення від COVID-19, щоб підвищити рівень вакцинації. Про це з посиланням на радіо LRT повідомляє "УНН".

Зазначається, що 73% дорослого населення Литви вакциновані, що відповідає середньому показнику по Європейському Союзу. При цьому, згідно з урядовими даними, близько третини осіб старше 75 років залишаються невакцинованими, що є одним з найгірших показників в ЄС. Дві третини з 4 965 смертей від COVID-19 в країні припадають саме на цю вікову групу.

Новини за темою: В Україні за добу вакцинували від коронавірусу понад 117 тисяч осіб

Якщо парламент схвалить цю схему на наступному тижні, уряд витратить до 27 мільйонів євро на оплату допомоги людям старше 75 років, які пройшли повну вакцинацію в період з вересня по листопад.

Уже вакциновані отримають виплату, якщо вони зроблять ревакцинацію до кінця березня наступного року.

"Якщо це допоможе хоч комусь прийняти правильне рішення і уникнути важкої форми захворювання або смерті - це варто того вкладення", - заявила прем'єр-міністр країни Інґріда Шимоніте.

Раніше повідомлялося, що Швеція припинить використовувати вакцину Moderna для щеплення людей 1991 року народження та пізніше. Таких заходів уряд хоче вжити після того, як з’явилася інформація про можливі рідкісні побічні ефекти, такі як міокардит.